MEDmeetsTECH on Facebook
MEDmeetsTECH on Twitter

O konferencji

21 września zapraszamy do Gdańska na VI edycję MEDmeetsTECH.

Tym razem, będziemy rozmawiać o #biomedycynie.

Co rozumiemy przez to pojęcie w kontekście MEDmeetsTECH? Nowe metody otrzymywania leków takich jak insuliny, oprogramowania wspierające pracę laboratoriów, szybkie testy diagnostyczne oraz metody identyfikacji genomu. Pojęcie biomedycyny spina biotechnologię, mikrobiologię, genetykę, biologię molekularną oraz podobne. My, zapraszamy Cię do spojrzenia na ten obszar naukowy pod kątem biznesowym – jakie rozwiązania wkraczają na rynek, a jakie za chwilę go zrewolucjonizują? Dowiesz się tego na MEDmeetsTECH!

O MEDmeetsTECH

MEDmeetsTECH to interdyscyplinarne wydarzenie, gromadzące lekarzy, naukowców, biznes i nowe technologie. To miejsce, w którym zdobędziesz rynkowy know-how i wskazówki od przedsiębiorców jak rozwijać swój biznes, poznasz trendy i dowiesz się, gdzie inwestować, poznasz perspektywę i potrzeby lekarzy oraz zobaczysz najlepiej rokujące startupy medyczne. To miejsce, w którym zbudujesz relacje które pomogą Ci rozwijać biznes, praktykę zawodową czy projekt naukowy!

Program MEDmeetsTECH składa się będzie z sesji: trendy, nauka, transfer wiedzy oraz prezentacje startupów. Chcemy, byś poznał rynek biomedycyny z wielu perspektyw.

W czasie sesji #trendy porozmawiamy o tym jak zmienia się rynek, gdzie zmierzają liderzy rynkowi i jakie rozwiązania zmienią rynek medycyny.

Sesja #nauka to miejsce na pokazanie perspektywy naukowców – jakie prowadzi się badania, gdzie jesteśmy o krok od przełomu i czego potrzebuje świat nauki i medycyny, by rozwiązania trafiły do lekarzy i pacjentów.

#transfer_wiedzy to świetna okazja na zdobycie rynkowego know-how od naszych ekspertów. W jaki sposób przenosić projekty z laboratorium na półki sklepowe, jak chronić własność intelektualną, jakich certyfikacji i badań wymaga rynek?

Konferencję zakończy sesja #startup w czasie której najlepsze startupy zaprezentują swoje rozwiązania. To idealne miejsce by poznać rozwijające się firmy, które mają ambicję zdobyć świat medyczny!

Zarejestruj się na wydarzenie!

 

Program

Program konferencji MEDmeetsTECH w dniu 21.09.2018 r.

10:00

Rozpoczęcie konferencji.

Jaśmina Zwierz-Janiak - Project Manager, Gdański Park Naukowo-Technologiczny

10:10 - 10:40 I - SESJA - TRENDY

Genetyka – czy na badaniach można zarobić?
Jacek Wojciechowicz – President of the Management Board at INNO-GENE and R&D Director at DNA Research Centre Ltd.

10:40 - 11:10 II - SESJA NAUKA

Inżynieria biomedyczna w praktyce – potrzeby vs. realia.
Joanna Kinasiewicz – Assistant Professor at Nalecz Institute of Biocybernetics and Biomedical Engineering Polish Academy of Sciences

11:10 - 12:00 III - DEBATA

Czy chcesz już dziś wiedzieć na co nie umrzesz? Jak rozwój biomedycyny wpływa na nasze życie.

Prowadzenie debaty:
- Radosław Wika – Dyrektor Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Uczestnicy:
- Monika Lamparska – Kierownik ds Pozyskiwania Funduszy Polpharma S.A.
- Katarzyna Michalak-Magda – Menedżer Programu Departament Programów Sektorowych, Polski Fundusz Rozwoju S.A.
- dr n. med. Krzysztof Chlebus – Gdański Uniwersytet Medyczny
- Aleksander Kłósek - YouNick

12:00 - 12:50 LUNCH & NETWORKING
12:50 - 14:50 IV - SESJA TRANSFER WIEDZY

Startupowa gorączka w branży biotech vs rzeczywistość - jak nie zbudować drugiego Theranosa.
Miron Tokarski – CEO Genomtec Inc

Komercjalizacja innowacji – teoria i praktyka.
Damian Andrzejewski – Synaptise

Komunikacja świata wiedzy i nauki z biznesem.
Joanna Staniszewska – CEO You'll

Komercjalizacja wiedzy vs zwinne projektowanie poszczególnych kroków działania.
Izabela Disterheft – Logisfera Nova

Mam pomysł na lek i co dalej? Długa droga do komercjalizacji z doświadczeń Departamentu Innowacyjnego w Adamed Pharma
Sebastian Pawlak – Lider Pracowni w Dziale Badawczym Adamed Pharma S.A.

Budowa zdolności produkcyjnej start-upu - kluczowy element
Tomasz Gondek – CEO SensDX S.A.

14:50 - 15:30 PRZERWA KAWOWA & NETWORKING
15:30 - 15:50 V - SESJA REGULACJE PRAWNE i FINANSOWANIE

Prawo w poszukiwaniu nowych technologii.
Monika Bartwicka – prawnik
15:50 - 16:05 VI - SESJA COMMUNITY PARTNERA

Boost Biotech Polska - społeczność nauki i biznesu.
Mikołaj Rogula - Boost Biotech Polska
16:05 - 16:50 VII - SESJA STARTUP - PREZENTACJE STARTUPÓW

Aneta Borkowska
ogen

dr hab. Piotr Piszczek, prof. UMK
Nano-Implant

Jakub Wysocki
biolumo

16:50 – 17:00 ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI & NETWORKING
17:15 AFTER PARTY

Rada programowa

Justyna Uman-Ntuk

Z wykształcenia magister farmacji, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz stypendystka programu ERASMUS na University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii w czasie którego pracowała nad projektem naukowym dotyczącym wytwarzania spersonalizowanych dawek leku z użyciem drukarek 3D. Na co dzień zajmuje się innowacyjnymi technologiami w medycynie. Organizator i pomysłodawca wielu konferencji i programów naukowo-szkoleniowych. Przez wiele lak aktywny członek i reprezentant Polski w International Pharmaceutical Students' Fedration oraz European Pharmaceutical Students Association. Delegat Okręgowej Izby Aptekarskiej w Krakowie. Aktywnie działa na rzecz zwiększenia wykorzystania druku 3D w medycynie spersonalizowanej, budując społeczność i wydarzenia pod nazwą Printed Health. Autorka publikacji w prasie popularno-naukowej (czasopismo OSOZ, Świat Lekarza, Mam Startup), prelegentka i gość dyskusji na temat medycznego druku 3D (m. in. Konferencja OSOZ, program Sonda 2). Współtwórczyni MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Prywatnie entuzjastka sportów rakietowych oraz wszelkich sportów wodnych.

Łukasz Pawełek

Od połowy lat 90-tych zawodowo związany z branżą farmaceutyczną. Zajmuje się zagadnieniami rozwoju biznesu, budowy efektywnych struktur zarządczych, sprzedażowych oraz multidyscyplinarnych zespołów badawczych. M.in. rozwijał innowacyjny start-up biotechnologiczny z wczesnej fazy organizacji do poziomu testów w laboratoriach globalnych korporacji. Aspekty sukcesji w firmach rodzinnych to ważny obszar zainteresowań i ekspertyzy.

Absolwent Executive MBA na Uniwersytecie w Minneapolis.

Janusz Kowalski

Od 20 lat związany z branżą marketingowo-eventową, w tym od ponad 14 specjalizuje się w pracy dla sektora medycznego. Zajmuje się opracowaniem programów edukacyjnych dla lekarzy i farmaceutów oraz organizacją i realizacją największych wydarzeń medycznych w Polsce.

Mentor w programach pre-akcelaracyjnych alfa.ac oraz hugething.vc, a także Startup Sprint i Startup Weekend.

Jeden z inicjatorów projektu MEDmeetsTECH - platformy łączącej świat medycyny, technologii oraz biznesu. Organizator Startup Weekend Poznań.

Od najmłodszych lat miłośniki aktywnego spędzenia czasu – od windsurfingu po triathlon. Wielokrotny uczestnik biegów maratońskich, ultramaratońskich oraz zawodów serii IRONMAN. Finisher dystansu długiego na zawodach Enea Challenge Poznań w roku 2016.

Komitet wspierający

Bartosz Kudliński

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Pasjonat intensywnej terapii krytycznie chorych pacjentów. Od lat aktywnie poszukujący i wdrażający nowe technologie medyczne w obszarze najcięższych stanów klinicznych. Jego głównym polem działalności jest monitorowanie hemodynamiczne układu krążenia człowieka, przewodnienie, leczenie wstrząsu septycznego i terapie pozaustrojowe – nerkowspomagające i inne. Dodatkowo zajmuje się zawodowo dostępami naczyniowymi, przeprowadza zabiegi wszczepiania (implantów) portów naczyniowych do chemioterapii, cewników naczyniowych do dializ oraz znieczuleniami osób wysokiego ryzyka w stomatologii. Wykładowca na polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Członek Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Klubu Dostępu Naczyniowego, European Society of Intensive Care Medcine. Dydaktyk w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii w dziedzinie specjalizacji pielęgniarstwa anestezjologicznego. Wykładowca w zakresie propedeutyki medycyny, anatomii i fizjologii na kierunku Inżynierii Biomedycznej Wydziału Mechaniki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W 2008 roku głosami pacjentów przyznany tytuł specjalisty roku w konkursie organizowanym przez Gazetę Lubuską.

Mariusz Borkowski

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskał tytuł Lekarza Medycyny, a także 2-krotny absolwent Szkoły Głównej Handlowej, gdzie ukończył naukę z zakresu Marketingu oraz szeroko pojętej komunikacji Digital. Od 1997r. w branży farmaceutycznej. Swój warsztat zawodowy szlifował w takich firmach jak Bioton czy Sanofi, gdzie przechodząc przez różne szczeble kariery, poznawał największe tajniki marketingu farmaceutycznego. Zawsze odważny, kreatywny, nigdy nie cofa się przed największymi wyzwaniami. Od 2010r. związany z rodzimą Grupą Adamed, gdzie początkowo rozwijał obszar Primery Care. Kiedy poczuł, że do sukcesu brakuje jeszcze jednego elementu, stworzył dział Digital, gdzie do dziś obejmuje stanowisko Business Unit Managera oraz szefa Działu Informacji Medycznej. Na koncie ma nie małe sukcesy: - Pierwszy polski wykładowca na Kongresie EyeforPharma w Berlinie 2006 - Prelegent i prowadzący na Blue Business Media - Ekspert w Parlamencie Europejskim 2016 - Współtwórca innowacyjnego rozwiązania- pierwszej certyfikowanej Przychodni Telemedycznej Medivio - Wielokrotny prelegent branżowych wydarzeń polskich i zagranicznych Prywatnie miłośnik biegania, przebiegł maraton nowojorski, crossfitu I fotografii, lubi podróżować.

Prelegenci

Jacek Wojciechowicz

Posiada wykształcenie wyższe biotechnologiczne i informatyczne (absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie), podyplomowe z zakresu komercjalizacji prac badawczo-rozwojowych (Uniwersytet Łódzki) oraz z zakresu zarządzania (MBA, Wielkopolska Szkoła Biznesu z Poznaniu). W latach 2001-2014 prowadził prace naukowe w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu, a następnie w latach 2004- 2006 był pracownikiem Instytutu Badań DNA w Warszawie. Współzałożyciel Centrum Badań DNA sp. z o.o w 2006 roku, a w 2010 roku współzałożyciel INNO-GENE S.A. Dyrektor Działu Badawczo-Rozwojowego Centrum Badań DNA Sp. z o.o. odpowiedzialny za realizację prac badawczo-rozwojowych spółki.

Sesja TRENDY

Joanna Kinasiewicz

Doktor nauk technicznych, Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej na kierunku Biotechnologia. Ukończyła studia podyplomowe Menadżer BioTechScience w zakresie zarządzania projektami badawczymi oraz komercjalizacji wyników badań naukowych na Uniwersytecie Łódzkim. Laureatka Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odbyła staż w QB3 - California Institute for Quantitative Biosciences podczas, którego wykonywała analizy due diligence start–upów powstających w Dolinie Krzemowej. Entuzjastka i moderatorka warsztatów metodą Design Thinking. Obecnie łączy pracę naukową z działalnością związaną z komercjalizacją wyników badań w obszarze inżynierii biomedycznej.

Sesja NAUKA

Miron Tokarski

Młody naukowiec, pionier i innowator, rzucający nowe spojrzenie na medycynę molekularną.
Diagnosta laboratoryjny, absolwent Wydziału Farmaceutycznego z Odziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, doktorant z dziedziny biologii molekularnej. Ambitny, młody naukowiec. Specjalista i ekspert w zakresu jednotemperaturowych metod diagnostyki molekularnej (INAAT). Współzałożycielem Genomtec SA, spółki tworzącej podręczne, innowacyjne urządzenia diagnostyczne bazujące o autorską opatentowaną technologią SNAAT™.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Monika Bartwicka

Prawnik specjalizujący się w sektorze medycznym. Dyrektor Programowy projektu Liderzy Ochrony Zdrowia organizowanego przez Fundację im. Lesława Pagi.

Sesja REGULACJE PRAWNE

dr Damian Andrzejewski

Absolwent Politechniki Wrocławskiej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, Specjalizacja Konstrukcja i Eksploatacja Aparatury Elektromedycznej. Studia doktoranckie na Politechnice Wrocławskiej oraz na Wydziale Chemii Uniwersytetu w Regensburgu. Stypendysta Fundacji Roberta Boscha
Autor wielu publikacji naukowych oraz patentów z zakresu optycznych systemów sensorycznych, w tym we współpracy z Politechniką Wrocławską. W latach 2001-2002 brał udział w Projekcie BOSCH KombiSens na Uniwersytecie Regensburg w Niemczech pt. "Kombinatoryczne Systemy Rozwoju Czujników Chemicznych".
Współzałożyciel funduszu Venture Capital Synaptise, specjalizującego się w badaniu, rozwoju i komercjalizacji innowacyjnych technologii. W latach 2013-2016, był odpowiedzialny za analizę technologiczną, a także brał udział w przygotowaniu do inwestycji, pozyskiwaniu finansowania w tym typu preseed dla: Bioavlee, Pregnabit, Venus Medic, Diabetic Experts, Aqua 7, COSIR.
Od 2013 roku Dyrektor ds. Technicznych, Synaptise S.A., Dyrektor Zarządzający i Prezes Zarządu (dawniej Optichip Sp. z o.o. i Synaptise Sp. z o.o.) - której głównym przedmiotem działania jest:
- inwestowanie w projekty technologiczne na wczesnym oraz bardziej zaawansowanym etapie rozwoju
- współdziałanie z ośrodkami naukowymi (Politechnika Wrocławska, Instytut Niskich Temperatur PAN, Instytut Chemii Przemysłowej Warszawa, Instytut Chemii Fizycznej Warszawa)
- ocena wartości technologii oraz własności intelektualnej

W zakresie prowadzenia projektów B+R, w latach 2003-2013 był szefem działu rozwoju firmy Presens GMBH. W latach 2013-2017 odpowiedzialny za ocenę technologiczną oraz patentową zgłaszanych do Synaptise s.a. projektów. Od 2017 Prezes Zarządu Synaptise S.A.
Od roku 2014 świadczy usługi doradcze z zakresu prac B+R w spółkach Aqua7, Nestmedic, S2, S1, Venus Medic, Diabetic Experts oraz prowadzi nadzór właścicielski w obszarze technologii. W latach 2014-2016 roku zarządzał realizacją prac B+R w Bioavlee Sp. z o.o. Doradzał spółce Diabetic Experts podczas pracy nad nowymi sensorami do nieinwazyjnego oznaczania poziomu glukozy we krwi, które będą wykorzystywane w leczeniu powikłań stopy cukrzycowej i stanowią rozwiązanie synergiczne do planowanego w projekcie. Ukończył szkolenie w zakresie zarządzania projektami B+R TUV i Dekra.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Joanna Staniszewska

prezeska youll.be, mentorka, wykładowczyni, mówczyni.

Obszary kompetencji: komunikacja, budowanie relacji, rozwój osobisty, różnorodność kulturowa.

Specjalistka i doradczyni marketingu z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Ekspertka w dziedzinie kreowania marki, Employer Brandingu, edukacji biznesowej i mentoringu. Założycielka i prezeska agencji marketingowej i doradczej you’ll specjalizującej się w działaniu na rynkach międzynarodowych i w nowych mediach.
Ukończyła prawo oraz studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi, marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem, a także psychologii biznesu. Absolwentka prestiżowych szwajcarskich programów mentorskich: Trestle Group Foundation oraz Stars – for Leaders of the Next Generation.
Wykładowczyni studiów podyplomowych i dziennych Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka, prowadząca prelekcje w języku polskim i angielskim. Szkoliła konsultantów czołowej międzynarodowej firmy doradczej, współpracowała z Ministerstwem Gospodarki w roli doradcy w obszarze nowoczesnej komunikacji. Publikuje artykuły i prace o tematyce marketingowej, komunikacji i HR.
Z sukcesem zarządzała znanymi markami polskimi i zagranicznymi, m.in. Diverse, GOLDWELL, KMS California. W 2016 roku nominowana do Leadership Academy for Poland. Mentorka programów Fundacji Forum Mentorów, Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Fundacji Cherie Blair, Girls Go Startup. Współtworzyła nieszablonowy festiwal filmów online – 10 minut festiwal, poświęcony tematyce podróżowania i propagujący aktywny styl życia. Koordynowała w Trójmieście popularną inicjatywę Geek Girls Carrots – globalną organizację networkingową, wspierającej rozwój zawodowy kobiet w branży nowych technologii i IT.
Na co dzień zajmuje się strategiami wprowadzania na rynek nowych marek, budowaniem i zmianą wizerunku istniejących, planowaniem promocji projektów krajowych za granicą i zagranicznych w Polsce. Misją jej zespołu w you’ll jest wsparcie klientów w rozwoju, poprzez praktyczne powiązanie celów biznesowych z wartościami i wykorzystanie ich dla wielowymiarowych korzyści wspólnych. Jej pasją jest praca w duchu organizacji partycypacyjnych. Ważne są dla niej inspiracja, motywacja wewnętrzna i wypełnianie założeń misji organizacji. Ale przede wszystkim – głębszy sens.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Izabela Disterheft

Aktualnie związana ze spółką Logisfera Nova. Odpowiedzialna za budowanie partnerstw z pomysłodawcami oraz zespołami naukowymi działającymi w obszarze digital healthcare, celem m.in. dostarczenia im technologii, wsparcia sektorowego. Wcześniej pełniła funkcję Prezesa Zarządu Fundacji Interizon, koordynującej działania największego polskiego klastra ICT – Interizon, zrzeszającego ponad 100 firm i instytucji otoczenia biznesu. W latach 2013-2016 jako Dyrektora Gdańskiego Parku Naukowo – Technologicznego (GPNT), zarządzała zespołem branżowych specjalistów, dbając o kompleksowe funkcjonowanie Parku: ponad 100 firm z branż: ICT, biotechnologicznej; ponad 40 tys m2 powierzchni techniczno – biurowo – laboratoryjnej (3 budynki); ponad 1000 osób na co dzień pracujących w firmach Parku. W zakresie jej zadań leżało również udzielanie wsparcia rezydentom GPNT, stwarzanie im odpowiednich warunków rozwoju. Wcześniej była kierownikiem Biura Obsługi Inwestorów w Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, spółki odpowiedzialnej za rozwój gospodarczy Miasta Gdańska. Dbała m.in. o napływ inwestorów do regionu, organizowała misje gospodarcze (w tym do USA, Niemiec, Danii), których celem było wspieranie polskich przedsiębiorców. Szkoli m.in. w zakresie opracowywania modelu biznesowego, a także sztuki prezentowania potencjału biznesu przed inwestorami, partnerami biznesowymi. Jest autorką i współautorką wielu inicjatyw i wydarzeń. Zasiadała w komisjach jurorskich (m.in. MIT TR_Innovators under 35, InnoLabs – projekt Horyzont 2020 ). Członkini Rady Programowej Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji. W grudniu 2015 roku wyróżniona medalem Prezydenta Miasta Gdańska za wspieranie lokalnej sceny startupowej. W 2017 roku dołączyła do grona Ambasadorów Startup Poland.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Sebastian Pawlak

Lider Pracowni w Dziale Badawczym Adamed Pharma S.A.
Ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Biologii. Doktorat Nauk Biologicznych w zakresie Biochemii uzyskał w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN. Autor i współautor publikacji z zakresu biochemii i inżynierii białek oraz licznych patentów związanych z nowymi cząsteczkami terapeutycznymi. Od prawie dziesięciu lat związany z Departamentem Innowacyjnym firmy Adamed. Od początku zaangażowany w firmie w tworzenie, prowadzenie i wdrażanie innowacyjnych projektów biotechnologicznych oraz pozyskiwanie i ewaluację zewnętrznych projektów badawczych. Obecnie jest Liderem Pracowni Proteomicznej i odpowiada między innymi za procesy DSP i analityki oraz aspekty CMC bioterapeutyków.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Tomasz Gondek

Currently co-founder and CEO of highly innovative startup company SensDx. At the same time co-founder of two med-tech and vet -tech start-ups UroScan and Fish Farm Solutions. Previously took responsibility for the development of business in the world leader in perovskite solar cells developer Saule Technologies and at the same time is R&D Networks Team Leader in Deloitte Advisory at Innovation Consulting. In the past the Vice-President of the Board at Wroclaw Research Center EIT+. Managed the company that has a portfolio of 20 projects to the tune of over 200 million EURO. Additionally WRC EIT + had invested in 14 technology start-up companies and so far has exited successfully from 4 of them. For the previous ten years, he has been actively involved in the key strategic projects within the city of Wroclaw and its agglomeration area. He has made his contribution to successful investment processes of Credit Suisse, IBM, Google, HP, Nokia Siemens Networks, LG Display, UPS, Volvo, 3M among others. Tomasz Gondek is a graduate of The University of Economics in Wroclaw and during his academic years, he devoted 2 semesters studying information technologies in Sydney, Australia. He was also awarded a scholarship of „The International Visitor Leadership Program” organized by the State Department of The United States of America.

Sesja TRANSFER WIEDZY

Mikołaj Rogula

Student Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku biotechnologia. Zafascynowany potencjałem roślinnych kultur in vitro. Od ponad roku związany z Boost Biotech Polska, w którym zajmuje się wizerunkiem i promocją stowarzyszenia. Podkreśla rolę organizacji pozarządowych w integracji nauki i biznesu. Prywatnie - fan nowych technologii, roślin doniczkowych, kawy i miejskich parków.

Sesja COMMUNITY PARTNERA

Jaśmina Zwierz-Janiak

Project manager zespołu ds. wsparcia przedsiębiorczości i innowacyjności w Dziale Parków Naukowo-Technologicznych w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Sp. z o.o. Absolwentka prawa międzynarodowego na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii. Obecnie zajmuje się wspieraniem start-upów w rozwoju projektów badawczo-rozwojowych poprzez świadczenie i organizację usług doradczych w zakresie doradztwa biznesowego, komercjalizacji badań oraz zarządzania w przedsiębiorstwie. Od 2016 tworzy przestrzeń do wymiany informacji pomiędzy środowiskiem start-upowym, biznesem i naukowcami w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Jest mentorem biznesowym oraz kierownikiem projektu Baltic Blue Biotechnology Alliance oraz jurorem w polskiej edycji konkursu European Satellite Navigation Competition (ESNC).

Prowadzenie Konferencji

Debata

Monika Lamparska

Kierownik ds Pozyskiwania Funduszy Polpharma S.A.

Absolwentka Biotechnologii SGGW. W 2005 roku otrzymała stopień dr n. wet. z zakresu biologii molekularnej. W latach 2005-2014 Kierownik Działu B+R Innowacyjnych Produktów Leczniczych oraz Ekspert ds. Pozyskiwania i Rozliczania Funduszy Europejskich Celon Pharma S.A. Absolwentka studiów MBA Uczelni Łazarskiego w zakresie zarządzania oraz Programu „Innovation Leader Executive” Od 2014 Funding Development Manager , Market Access Department Polpharma S.A. Członek Grup Roboczych ds. Krajowych inteligentnych Specjalizacji przy Ministerstwie Gospodarki, wieloletni Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz członek grup roboczych pracujących na rzecz rządowej Strategii dla Biotechnologii. Od 2017 odpowiedzialna za ewaluację projektów zgłaszanych do spółki przez naukowców i wynalazców, budowanie współpracy pomiędzy nauką i biznesem oraz współtworzenie ekosystemu dla innowacji w obszarze biotechnologii i e-health.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu innowacyjnymi projektami badawczymi, a także w pozyskiwaniu, rozliczaniu i audytowaniu projektów finansowanych ze środkó(a) publicznych. Współautor kilku zgłoszeń patentowych oraz kilkudziesięciu prac eksperymentalnych, doniesień konferencyjnych i prac przeglądowych z zakresu rozwoju leków innowacyjnych.

Katarzyna Michalak-Magda

Menedżer procesu komercjalizacji. Z wykształcenia jest prawnikiem i specjalistą od stosunków międzynarodowych. Ukończyła studia podyplomowe oraz szereg kursów w zakresie zarządzania projektami i finansów. Doświadczenie menedżerskie zebrała pracując w branży energetycznej i nieruchomościowej. Pozyskała finansowanie na kilkanaście projektów finansowanych z różnych programów operacyjnych UE oraz środków na wsparcie rozwoju innowacji. W latach 2015-2017 kierowała zespołem specjalistów tworzących warunki do powszechnego stosowania metody Treg w zwalczaniu cukrzycy typu 1, obejmujące m.in. pozyskanie finansowania dla komercjalizacji, w tym od funduszy inwestycyjnych. Od 2018r. w Polskim Funduszu Rozwoju S.A. pełni rolę Menedżera Programu Rozwoju Biotechnologii, który ma na celu wsparcie rozwoju polskiego sektora biotechnologicznego i farmaceutycznego. Od 2006 r. zaangażowana w działania organizacji pozarządowych.

dr n. med. Krzysztof Chlebus

Gdański Uniwersytet Medyczny

Aleksander Kłósek

Menadżer Inwestycyjny YouNick Mint VC. Doświadczony w prowadzeniu procesu inwestycyjnego i operacyjnego wsparcia spółek portfelowych jak też scoutingu technologii i budowania pipeline’u dla projektów o charakterze badawczo-rozwojowym. Prowadzi procesy inwestycyjne projektów Heathcare i MedTech oraz szeroko rozumianym obszarze Life Science. Przez wiele lat związany z branżą farmaceutyczną, gdzie budował strategie sprzedaży i marketingu, wprowadzając na rynek produkty m.in. w leczeniu Choroby Alzheimera i zaburzeń poznawczych, psychiatrii i neurologii, gastroenterologii, alergologii czy analgezji. Absolwent psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Poznań oraz Executive MBA na Leeds University Business School.

Radosław Wika

Z wykształcenia ekonomista, posiada 9 letnie doświadczenie w branży finansowej. Posiada kompetencje menadżerskie, potwierdzone realizacją kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych oraz doświadczeniem w zarządzaniu zespołami projektowymi. W latach 2008-2010 związany z sektorem bankowym, zajmował się analizą finansowo - ekonomiczną, monitorowaniem kredytów udzielanych na działalność gospodarczą. Następnie przez 6 lat odpowiadał za wsparcie przedsiębiorstw w zakresie pozyskiwania funduszy w tym europejskich. Posiada praktyczne doświadczenie w transferze technologii oraz w realizacji projektów B+R. Uczestniczył w procesach inkubacji i akceleracji w ramach projektu scale-up Space3ac Intermodal Transportation. Pełnił funkcję specjalisty ds. inwestorów oraz kontaktów z Dużymi Przedsiębiorstwami. Obecnie pełni obowiązki Dyrektora Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Prezentacje startupów

Jakub Wysocki

CMO biolumo

Z ponad 6-letnim doświadczeniem w współpracy i wsparciu młodych przedsiębiorstw i startupów w Trójmieście. Odpowiadał za koordynacje działań marketingowych i komunikacyjnych w Klastrze Interizon, działania marketingowe w funduszu Black Pearls VC, prowadził również własną agencję eventową. Od 2 lat zajmuje się aktywnie doradztwem oraz współtworzeniem strategii marketingowych dla startupów z branży biotechnologicznej, koordynacją kampanii medialnych z uwzględnieniem współpracy z agencją PR oraz budowaniem relacji inwestorskich.

Aneta Borkowska

ogen

Lekarz medycyny i inżynier w jednym. Zainteresowana możliwościami łączenia medycyny z nowymi technologiami. Współzałożycielka ogen.pl oraz genomy.com. Pracuje w Centrum Onkologii oraz w hospicjum. Pisze doktorat na temat rzadkich czerniaków. Entuzjastka zdrowego trybu życia i długowieczności.

Jarosław Purwin

ogen

Z wykształcenia inżynier procesów produkcyjnych, absolwent Politechniki Warszawskiej oraz prestiżowego angielskiego Uniwersytetu w Cambrigde. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Londynie w firmie Doradczej Simon, Kucher & Partners oraz w firmach farmaceutycznych w Polsce i w Niemczech. Współzałożyciel firmy oferującej analizy genetyczne bezpośrednio dla konsumentów - ogen.pl. Entuzjasta nowych technologii, przekonany że największe przełomy w medycynie oraz w poprawie jakości naszego życia będą miały swój początek w genetyce.

dr hab. Piotr Piszczek, prof. UMK

Nano-implant

Doktor habilitowany chemii, profesor nadzwyczajny na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; zajmuje się syntezą nanomateriałów i badaniem ich właściwości fizykochemicznych oraz aktywnością biologiczną; posiada doświadczenie w prowadzeniu prac badawczych nad wytwarzaniem nanowarstw tlenkowych, metalicznych i kompozytowych (staż naukowy w IFW Leibniz Institute for Solid State and Materials Research, Drezno); udział w szkoleniach z zakresu komercjalizacji wyników badań i ochrony własności intelektualnej; autor i współautor 48 publikacji i 8 patentów w UP RP; Członek Zarządu i współudziałowiec Nano-implant Sp. z o.o.

Patroni i Partnerzy

Partner strategiczny

GPNT PSSE

Patronat

Fundacja Instytutu Kardiologii PFSz Fundacja Pagi

Patroni Medialni

OSOZ Świat Medycyny i Farmacji Mam Startup dlazdrowia.pl Terapia OPM Startup Magazine Medycyna Praktyczna Biotechnologia.pl MEDtube Boost Biotech

Partnerzy

CoWalski - Aleja Inspiracji printedhealth Klaster Life Science StartupHub Polska Innowacyjna Wolves Summit alfa.ac Med Silesia Sieć Przedsiębiorczych Kobiet Black Swan Fund PPNT Koło Naukowe Bioinżynierów IFMSA Herbion

Napisali o nas

Interia Tech Koło Naukowe Bioinżynierów Mam Startup Klaster Life Science Medycyna Praktyczna Biotechnologia.pl

Organizatorzy

CTM CoWalski innoMED

Konferencja MEDmeetsTECH #6

21 września 2018 r.

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
80-751 Gdańsk
ul. Ołowianka 1